Online Randevu Alın
Tüp Bebekte Kök Hücre Uygulaması Bakü
Tüp Bebekte Kök Hücre Uygulaması Bakü
16 Mart 2022
Tüp Bebekte Kök Hücre Uygulaması Bakü
OKUNMA : 430

Tüp Bebekte Kök Hücre Uygulaması Bakü/ Azerbaycan

Tüp bebekte kök hücre uygulaması Bakü; üremeye yardımcı yöntemler arasında, en güncel uygulamalardan bir tanesidir. 2009’lu yıllarda yapılan bilimsel çalışmalarda elde edilen başarılar sonucunda ortaya çıkmış bu yaklaşımda, kök hücrelerin üreme sistemine enjektesi gerçekleştirilir. Aynı zamanda, kök hücrelerden elde edilen yeni üreme hücreleri de, tedavide kullanılabilir. Bu alanda yapılan son bilimsel çalışmalara göre şekillenen bu tedavi yönteminde, gebelik şansı yükselir. Kısırlık tedavisinde ümit vadeden yeni yaklaşımlardan biri olan tüp bebekte kök hücre uygulaması, azospermi olan erkek hastalarda da, sperm geliştirilmesini sağlamaktadır.

Yazımızın devamında tüp bebekte kök hücre uygulaması ile ilgili detaylı bilgi bulabilirsiniz. Bakü tüp bebekte kök hücre uygulaması için kliniğimizle iletişime geçebilir ve Prof. Dr. Haşmet Mesut Özsoy dan randevu alabilirsiniz.

Tüp Bebek Tedavisi Nedir? 

Kısırlık problemi yaşayan infertil çiftlerde, üremeye yardımcı birtakım tedavi seçeneklerinden yararlanılır. Bu seçenekler arasında en gelişmiş laboratuvar uygulamalarından bir tanesi, tüp bebek tedavisidir. Tüp bebek tedavisinde, anne adayından alınan yumurta hücreleri, baba adayından alınan sperm hücreleri ile laboratuvar ortamında döllenir. Mikroenjeksiyon yöntemi ile gerçekleştirilen bu işlem sonucunda ortaya çıkan embriyolar, gelişimlerine bir süre laboratuvarda devam eder. Gerekli olgunluğa eriştiklerinde ise anne rahmine transferleri gerçekleştirilir.

İlk kez 1975 yılında, İngiltere’de uygulanmaya başlanan tüp bebek tedavisi, bugün artık ülkemizde ve tüm dünyada, sıklıkla başvurulan bir yöntem olarak karşımıza çıkar.

Tüp Bebek Tedavisi Nasıl Yapılır?

Tüp bebek tedavisi, anne ve baba adayına uygulanan bir dizi işlem ile gerçekleştirilir. İlk olarak, anne adayına verilen fertilite ilaçları sayesinde, ovülasyon uyarılır. Yeterli olgunluğa erişen yumurta hücreleri, anneden toplanır. Aynı zamanda, baba adayında alınan sperm hücreleri de, laboratuvar ortamında çeşitli kimyasallarla yıkanarak, hazırlanır. Bu sayede, daha kaliteli hale getirilmiş olan sperm hücreleri, mikroenjeksiyon yöntemi ile yumurta hücrelerinin içerisine yerleştirilir. Döllenen yumurtalar, bölünme yaşayıp embriyo haline gelirler. Gelişimlerinin belirli bir sürecini laboratuvarda tamamlayan embriyolar, embriyo transferi işlemi ile tekrardan anne adayının rahmine yerleştirilirler.

Kök Hücre Nedir?

İnsan bedenindeki tüm doku ve organların yapısını oluşturan ana hücreler, kök hücre olarak adlandırılırlar. Vücut içerisinde bulunan diğer tüm hücre türlerine dönüşme kabiliyeti bulunan kök hücreler, hasar alan tüm dokuların yenilenmesinde görev alırlar. Vücutta o an ihtiyaç duyulan hücre tipine dönüşme yetisi bulunan kök hücreler, ana hücre olarak tanımlanırlar. Son yıllarda gerçekleştirilen çalışmalarla kök hücrelerden, üreme hücrelerinin üretilmesinde de yararlanmak mümkün hale gelmiş ve kök hücreler, tüp bebek tedavisinde kullanılmaya başlanmıştır.

Tüp Bebekte Kök Hücre Uygulaması Bakü Nedir?

Vücuttu bulunan diğer tüm hücre tiplerine dönüşme kapasitesi bulunan kök hücreler, üremeye yardımcı tedavi yöntemleri içerisinde de kullanılmaktadırlar. Kök hücrelerden üreme hücresi üretimi ve kök hücreler yardımı ile üreme organlarının güçlendirilmesi, bu alandaki temel yaklaşımlardır.

Son yıllarda yapılan çalışmalarla gelişen bu yaklaşımlar, her gün biraz daha ilerleyen bilimsel çalışmaların sonucunda ortaya çıkmıştır. Kök hücre uygulamaları, oldukça güncel ve üzerine gerçekleştirilen bilimsel çalışmaların sürdüğü bir konudur. Yakın zamanda gerçekleştirilen çalışmalar sayesinde, bugün artık kök hücrelerden üreme hücresi geliştirmek mümkün hale gelmiştir.

Bakü tüp bebekte kök hücre uygulaması için kliniğimizle iletişime geçebilir ve Prof. Dr. Haşmet Mesut Özsoy dan randevu alabilirsiniz.

Bakü Tüp Bebekte Kök Hücre Uygulaması Nasıl Yapılır?

Tüp bebekte kök hücre uygulaması, üç farklı yöntemle gerçekleştirilebilir;

Menide sperm hücresi bulunmaması anlamında gelen azospermi olan erkeklerde, kök hücrelerden sperm hücresi elde edilmesi,
Kadınlarda, kök hücrelerden elde edilen yumurta hücrelerinin döllenme için kullanılması ve
Kök hücre enjeksiyonu ile rahmin iç tabakası olan endometriumdaki hasarların tedavi edilmesi.
Kök hücre enjeksiyonu gerçekleştirilecek olan hastalarda, ilk olarak belirli alanlardan yağ alımı gerçekleştirilir. Vücudumuzda kök hücrelerin yoğun olarak bulunduğu alanlardan biri, yağ kütleleridir. Bu nedenle, bel veya karın gibi alanlara uygulanan liposuction yöntemi ile yağ alımı gerçekleştirilir. Alınan bu yağ, rahim veya endometriuma enjekte edilir. Kök hücreler, vücuttaki hasarlı dokuları onarmak için ihtiyaç duyulan hücrelerin biçimini alırlar. Bu nedenle, rahmin iç dokusu ve yumurtalıklar, kök hücre bakımından zengin yağın enjekte edilmesi ile güçlendirilmiş olur.

Tüp Bebekte Kök Hücre Uygulaması Bakü / Azerbaycan 2022 Fiyatları

Tüp bebekte kök hücre uygulaması, hastaların ihtiyacına bağlı olarak, farklı biçimlerde gerçekleştirilebilir. Bu nedenle, fiyatlar da uygulanan tedavi planına bağlı olarak, değişebilir. Bakü tüp bebekte kök hücre uygulaması fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için kliniğimizle iletişime geçebilir ve randevu alabilirsiniz.

Daha Fazla Bilgi İçin Bizimle İleşim Kurunuz.

0533 385 67 73 Tıkla Ara

Tıkla Whatsapp'tan Soru Sor

Haldızweb Kurumsal Web Tasarım & Digital Reklam Ajansı