Online Randevu Alın
Bilesuvar Tüp Bebek Merkezi
Bilesuvar Tüp Bebek Merkezi
20 Nisan 2022
Bilesuvar Tüp Bebek Merkezi
OKUNMA : 172

Bilesuvar Tüp Bebek Merkezi

Azerbaycan’da bulunan Bilesuvar tüp bebek merkezi ile çocuk sahibi olmayı isteyenlere uygun tedavi yöntemlerini uyguluyoruz. Merkezimizde umutları tükenme noktasına gelmiş insanları çocuk sahibi yapabilmek için son teknoloji laboratuarlarda tüp bebek Uzmanı Prof. Dr. Haşmet Mesut Özsoy tarafından tüp bebek tedaviniz gerçekleştirilmektedir.

Tüp Bebek Uygulamaları

Doğal yollarla bebek sahibi olamayan çiftlerimizin tüp bebek merkezimize gelmesiyle başlayan rutin bir süreç bulunmaktadır. Bu sürecin ilk aşaması çiftin varsa önceki tedaviler, düşük ya da gebelik durumlarını değerlendiriyoruz. Çiftten kan testleri istiyoruz. Ayrıca anne adayından rahim filmi ve baba adayından da sperm tahlili istiyoruz. Aynı zamanda genetik hastalıkların teşhisi, doğum kusurları gibi faktörlerin öğrenilmesi için kromozom analizi de gerçekleştirmekteyiz.

Kromozom analizinde gördüğümüz herhangi bir hastalık belirtisi olmadığı durumlarda anne ya da baba adayında başka bir hastalığa dair bulguların olup olmadığı değerlendirilir. Önceden sahip olunan hastalık varsa raporları tüp bebek Uzmanı Prof. Dr. Haşmet Mesut Özsoy tarafından değerlendirilir. Değerlendirme sonucunda doktorunuz Prof. Dr. Haşmet Mesut Özsoy tarafından belirlenen tüp bebek tedavi yöntemlerinin uygulanma aşamasına geçmek için gün verilir.

 Verilen günde yumurtalık uyarma ve oluşturma işlemlerine geçiş süreci başlar. Buradaki amaç anne adayının yumurtalıklarını baskılamaktır. Yumurtalıkların baskılanması süreci ilaç tedavisi ile başlar. Baskılama süreci sonrasında yumurtalıkların uyarılması tedavisine başlamaktayız. Bu süreçte yumurtaların hedeflenen kaliteye ulaşıp ulaşmadığına bakmaktayız. Bunun için anne adayından tahlil ve ultrason grafiği istemekteyiz.

Ultrasonda takibini yaptığımız yumurtaların istenilen kaliteye ve olgunluğa ulaşmasının ardından yumurtalar için çatlatma iğnesi yapmaktayız. Buradaki temel amaç kaliteli yumurta hücreleri elde etmektir. Çatlatma iğnesinin ardından geçen 36 saat süresi sonrası çatlatılan yumurta hücrelerini topluyoruz. Yumurta toplama işleminin gerçekleştirildiği zaman zarfında baba adayından da spermleri alarak yumurta hücreleri ile spermleri suni ortamda döllendirmekteyiz.

Laboratuar ortamında gerçekleştirdiğimiz döllendirme işlemi sonrası oluşan embriyoların 3-5 gün arası laboratuardaki gözlemlerinin ardından, embriyoları anne adayına enjekte etmekteyiz. Bu işlemin ardından doktorunuz Prof. Dr. Haşmet Mesut Özsoy tarafından uygun görülmesi halinde embriyoların oluşumlarında olumlu katkısı bulunan ilaç takviyeleriyle süreç desteklenmektedir.  

Embriyoların anneye enjekte edilmesi işlemi sonrasında yaklaşık 12 gün sonrası doktorunuzun belirleyeceği tarihte kan testi ile tüp bebek tedavinizin sonuçlarını öğrenme sürecine geçilir. Doktorunuz Prof. Dr. Haşmet Mesut Özsoy tarafından incelenen tahlil sonuçlarınız ile tablonuz değerlendirilip, doktorunuzun gerekli görmesi halinde gebelik sürecinde ilaçlara devam edilmektedir.

Tüp bebek tedavisinde uygulanacak yöntemler çiftlerin tahlil sonuçlarına göre belirlenir. Tüp bebek uygulamalarında kullanılan yöntemler şunlardır;

  • In Vitro Fertilizasyon yöntemi,
  • Mikroenjeksiyon yöntemi,
  • İntrasitoplazmik sperm enjeksiyonu yöntemi,
  • Frozen embryo transferi yöntemi,
  • Blastokist kültürü ve transferi yöntemi.

Tüp bebek tedavisinde uyguladığımız yöntemlerin belirlenmesinde birçok yardımcı yöntem de kullanmaktayız. Bu yöntemler ise;

  • Embryo zarının inceltilmesi işlemi,
  • Sperm aspirasyonu işlemi,
  • Preimplantasyon genetik tanı işlemleri,
  • Embryo dondurma işlemi,
  • Sperm dondurma işlemi.

Anne adayında ya da baba adayında tahliller sonucunda belli olan şartların uygun olması halinde İn vitro fertilizasyon yöntemi yani klasik tüp bebek aşılama yöntemi uygulanmaktadır. Bu yöntemde erkekten alınan spermler ile kadından alınan yumurta hücreleri suni ortamda döllendirildikten sonra anne adayının rahmine yerleştirilme işlemi gerçekleştirilmektedir.

Mikroenjeksiyon yönteminde ise; yumurtalıkları uyarma işlemi gerçekleştirilmektedir. Bu süreçte embriyolar yeterli kaliteye ve olgunluğa ulaştığında embriyo transferi gerçekleştirilir. Bilesuvar tüp bebek merkezinde gerçekleştirdiğimiz tüm bu süreçlerde işlemler büyük bir titizlikle gerçekleştirilmektedir.  

Her iki uygulama yönteminde de doktorun belirlediği en az 12 günlük bir bekleme süresi sonrası kan tahlili sonucunda gebeliğin başlayıp başlamadığı sonuçları alınır. Pozitif olması durumunda doktorunuz Prof. Dr. Haşmet Mesut Özsoy ile birlikte belirlediğiniz bir tarihte ultrason görüntüsü ile kontroller yapılır.

Eğer Bilesuvar dışında bir bölgede ikamet ediyorsanız gebeliğinizin olumlu sonuçlanması sonrası gerekli olan kontroller için kendi bulunduğunuz bölgedeki kadın doğum uzmanına gidebilirsiniz. Aynı şekilde sonrasındaki rutin süreçte de kadın doğum uzmanınız ile birlikte süreci takip edebilirsiniz.  Doktorunuzun ilaç takviyesini devam ettirmesi durumunda rutin kontroller için gittiğiniz kadın doğum uzmanını bu durumdan haberdar etmeyi unutmayınız.

Daha Fazla Bilgi İçin Bizimle İleşim Kurunuz.

0533 385 67 73 Tıkla Ara

Tıkla Whatsapp'tan Soru Sor

Haldızweb Kurumsal Web Tasarım & Digital Reklam Ajansı