Online Randevu Alın
Bilesuvar Kadın Doğum Uzmanı
Bilesuvar Kadın Doğum Uzmanı
20 Nisan 2022
Bilesuvar Kadın Doğum Uzmanı
OKUNMA : 167

Bilesuvar Kadın Doğum Uzmanı

Bilesuvar’da bulunan hastanemizde kadın doğum uzmanı Prof. Dr. Haşmet Mesut Özsoy tarafından kadın hastalıkları teşhis, tedavi ve muayeneleriniz gerçekleştirilmektedir. Hamilelik, doğum ya da tüp bebek konusunda tüm süreçlerinizde kadın doğum uzmanımızdan tıbbi yardım alabilirsiniz.

Kadın doğum uzmanları yalnızca doğum süreciyle ilgili rahatsızlıklar değil, genel olarak kadın üreme organının tüm sorunlarıyla ilgilenmektedirler. Kadın doğum uzmanlarının takibini ve muayenesini yaptığı hastalıklar aşağıdadır.

 • Rahim hastalıkları,
 • Adet döngüsü sorunları,
 • Yumurtalıklarla ilgili rahatsızlıklar,
 • Vajinal rahatsızlıklar,
 • Vajina çevresinde oluşan çeşitli hastalıklar,
 • Doğumla ilgili süreçlerin takibi.

Yukarıdaki rahatsızlıklardan herhangi birine sahipseniz veya doğal yollardan hamile kalamıyorsanız Bilesuvar kadın doğum uzmanımız Prof. Dr Haşmet Mesut Özsoy için hastanemizden randevu alabilirsiniz.

Kadın Doğum ve Gebelik Serüveni

Anne olmaya karar verdiğinizde kadın doğum uzmanına detaylıca muayene olmanız gerekmektedir. Kan tahlilleri, ultrason ve doktorunuzun gerekli gördüğü tetkikler sonucunda gebeliğe engel bir durumun olmaması ile serüveninizin başlangıcı için ilk adımı atmış olursunuz. Doğal yollarla oluşan gebeliklerde, gebeliğin anlaşılmasını sağlayan bir takım belirtiler bulunmaktadır. Bu belirtiler ise şunlardır;

 • Mide bulantısı,
 • Adet döngüsü içinde olmamasına rağmen göğüs hassasiyeti,
 • Vajinal akıntının oranında gözle görülür bir artış olması,
 • Sık idrar ihtiyacı hissetme,
 • Aşırı yorgunluk hali,
 • Sürekli uyku hali,
 • Değişik ruh halleri durumları,
 • Karında ya da kasıklarda oluşan kramp şeklinde ağrılar,
 • Şişkinlik hissinin oluşması.

Bu belirtileri fark ettiniz ve emin olmak istiyorsanız kan tahlili yaptırarak sonuçlarınızı almanız mümkündür. Doğal yollardan gebe kalamıyorsanız kadın doğum uzmanı Prof. Dr. Haşmet Mesut Özsoy için hastanemizden randevu alarak gebeliğinizin önündeki engelleri kaldırabilirsiniz. Tüp bebek yöntemiyle bebek sahibi olacaksanız kadın doğum ve tüp bebek Uzmanı Prof. Dr. Haşmet Mesut Özsoy tarafından tüp bebek tedaviniz gerçekleştirilmektedir.

Tüp bebek tedavisine başlanmadan önce anne adayı ve baba adayından bazı tetkikler istenmektedir. Tedaviye başlanabilmesi için anne adayının rahme ve yumurtaya sahip olması gerekmektedir. Baba adayının ise sperme sahip olması gerekmektedir. Tüp bebek sahibi olabilmek için gerekli olan bu koşullar var olduğunda tedavi sürecine başlanmaktadır. Tüp bebek tedavisinin uygulanmasının ardından ilk denemede başarılı olma yüzdesi de anne adayının yaşına, yumurta kalitesine ve baba adayının sperm kalitesine bağlıdır.

Tedaviye başlamadan önce doktorunuz tüp bebek Uzmanı Prof. Dr. Haşmet Mesut Özsoy sizden kan testleri ve gerekli olan tüm tahlilleri isteyecektir. Test sonuçlarının gelmesinin ardından hangi tedavi yönteminin uygulanacağına doktorunuz karar verecektir. Tüp bebek tedavisinde uygulanabilecek tedavi yöntemleri şunlardır;

 • In Vitro Fertilizasyon yöntemi,
 • Mikroenjeksiyon yöntemi,
 • İntrasitoplazmik sperm enjeksiyonu yöntemi,
 • Frozen embryo transferi yöntemi,
 • Blastokist kültürü ve transferi yöntemi.

In Vitro Fertilizasyon Yöntemi

In vitro fertilizasyon yöntemi klasik tüp bebek tedavi yöntemidir. Burada anne adayından alınan yumurtanın, baba adayından alınan spermle laboratuar ortamında döllenmesi sağlanır. Daha sonra oluşan embriyolar anne adayının rahmine enjekte edilir.

Mikroenjeksiyon Yöntemi

Bu yöntemde anne adayının yumurtalarının olgunlaşması için ilaç tedavisine başlanır. Oluşan kaliteli yumurta hücreleri ile baba adayından alınan spermler laboratuar ortamında döllendirilir. Döllenme sonrası oluşan embriyo anne adayına enjekte edilir.

İntrasitoplazmik Sperm Enjeksiyonu Yöntemi

İnstrasitoplazmik sperm enjeksiyonu yönteminde baba adayından alınan sperm doğrudan yumurtaya ya da yumurtalara enjekte edilir.

Frozen Embryo Transferi Yöntemi

Bu yöntemde ise anne adayının rahminin embryo transferi için uygun hale getirilmesinden sonra embriyo transferi gerçekleştirilir.

Blastokist Kültürü ve Transferi Yöntemi

Bu yöntemin uygulanmasında ise anne adayından alınan yumurtaların kaliteli embriyolara dönüşmesi için laboratuar ortamında bekletilmektedir. İşlem sonucunda kaliteli olan embriyolar seçilip anne adayına enjekte işlemi gerçekleştirilir.

Tüm bu yöntemler kadın doğum uzmanınızın yardımcı tedavi yöntemleri uygulamasına rağmen gebelik oluşmaması sonrasında tercih edeceği yollardır. Tüp bebek tedavisinde anne adayının yaşı, babanın sperm kalitesi ve anne adayının menopoza girmemiş ve rahme sahip olması şartları aranmaktadır. Bu koşulların var olması durumunda tüp bebek tedavisi yöntemi uygulanmaktadır. Tedaviden olumlu sonuç alınmasında anne adayının yaşı büyük bir etkendir.

Anne adayına enjekte işleminin gerçekleştirilmesi sonrası doktorunuzun uygun gördüğü tarihte kan tahlili sonuçları ile birlikte tedavinin sonucu alınır.

Daha Fazla Bilgi İçin Bizimle İleşim Kurunuz.

0533 385 67 73 Tıkla Ara

Tıkla Whatsapp'tan Soru Sor

Haldızweb Kurumsal Web Tasarım & Digital Reklam Ajansı