Online Randevu Alın
Bakü Tüp Bebek Merkezi
Bakü Tüp Bebek Merkezi
21 Nisan 2022
Bakü Tüp Bebek Merkezi
OKUNMA : 175

Bakü Tüp Bebek Merkezi

Bakü’de bulunan tüp bebek merkezimizde Prof. Dr. Haşmet Mesut Özsoy ile umutları tükenme noktasına gelmiş birçok insanı bebek sahibi yapabilmek için çalışıyoruz.

Tüp bebek merkezimizde yaptığımız uygulamalarda anne adaylarından ve baba adaylarından kan tahlili ve testler istemekteyiz. Yapılan tetkikler sonrası test sonuçlarının işlemler için uygun adaylar olduğunu göstermesi ile tüp bebek uygulamalarına başlamaktayız. Burada en önemli kriterler anne adayının menopoz dönemine girmemiş olmasıdır. İşlemlerin uygulanabilmesi için yumurtalıkların var olması gerekmektedir. Çünkü laboratuar ortamında gerçekleştirdiğimiz suni döllenme esnasında annenin yumurtalarını toplanmaktayız. Bu nedenle anne adaylarının yumurtaya sahip olup olmadığına tedaviye başlamadan önce bakmaktayız.

Baba adaylarından istenen test sonucunda ise; canlı veya ölü sperm hücrelerine sahip olmasıdır. Spermlerin var olması suni döllenme işlemleri için gerekli olan şartlardan bir tanesidir. Anne ve baba adaylarından beklenen testlerin sonuçlarının pozitif olması yani her iki adayında test sonuçlarında tüp bebek tedavisine başlanabileceği sonucu çıkıyorsa vakit kaybetmeden belirlenen günde tedaviye başlamaktayız. Yapılan testlerle aynı zamanda ne şekilde bir tedavi uygulanacağı da belirlenmiş olmaktadır. Size uygun tedavi yöntemiyle doktorunuz tedavinizi belirleyecektir.

Tüp Bebek Tedavi Yöntemleri

Tüp bebek tedavilerinde uygulanabilecek çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Anne ve baba adaylarının çıkan test sonuçlarına göre en uygun tedavi yöntemi Prof. Dr. Haşmet Mesut Özsoy tarafından uygulanmaktadır. Tüp bebek tedavisinde uygulanabilecek yöntem ve yardımcı yöntemleri aşağıdaki tabloda görebiliriz;

 • In Vitro Fertilizasyon yöntemi,
 • Mikroenjeksiyon yöntemi,
 • İntrasitoplazmik sperm enjeksiyonu yöntemi,
 • Frozen embryo transferi yöntemi,
 • Blastokist kültürü ve transferi yöntemi.
 • Embryo zarının inceltilmesi,
 • Sperm aspirasyonu,
 • Preimplantasyon genetik tanı,
 • Embryo dondurma,
 • Assisted Hatching ( embriyo çeperinin inceltilmesi),
 • Sperm dondurma.

Yukarıdaki tedavi yöntemlerinden anne ve baba adayının test sonuçları göz önüne alınarak en uygun olan tedavi yöntemi tüp bebek uzmanı Prof. Dr. Haşmet Mesut Özsoy tarafından seçilerek tedavi sürecine başlanır.

Tüp Bebek Fiyatları

Tüp bebek fiyatları doktorunuzun sizin için belirlediği tedavi yöntemine göre değişiklik gösterebilmektedir. Uygulanan tedavi yöntemi, ilaçlar ve tetkikler tedavi sürecinin fiyatlarını etkilemektedir. Tedavinin maliyetlerinin bir kısmının devlet tarafından karşılanması mümkündür. Ancak tedavi için Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından destek alabilmeniz için 23 yaşını geçmiş olmanız ve 40 yaşından gün almamış olmanız gerekmektedir.

Eğer bu ilk koşul sizin için uygunsa ilk tüp bebek tedaviniz için tüm tutarın %30’unu Sosyal Güvenlik kurumu karşılamaktadır. Bu oran ikinci tedavinizde %25, 3. tedavinizde ise %20 olarak belirlenmiştir. İlk 3 tedavi sonrası tedaviye devam edilmesi durumunda devlet tüp bebek için destek vermemektedir.

Bakü Tüp Bebek Yöntemi Aşamaları

Doğal yollarla bebek sahibi olamayan çiftlerin tüp bebek yöntemine başvurmaları halinde geçirecekleri süreçlerden bahsedelim. İlk muayene ile birlikte anne adayının geçmiş tedavisi, düşük hikayesi veya gebelik hikayeleri dinlenmektedir. Geçirdiği bir rahatsızlık olup olmadığı, devam edip etmediği gibi geçmişe dair bilgiler alınır. Aynı zamanda hem anne adayından hem de baba adayından bu süre zarfında testler istenir.

Çiftlerimizden ilk olarak kan testi istemekteyiz. Daha sonra anne adayından rahim filmi isterken, baba adayından da sperm tahlil örneği almaktayız. Bu sırada kromozom analizlerini de gerçekleştirmekteyiz. Tüm tahlillerin sonuçları ve raporlar doktorunuz tarafından değerlendirilip tedavi süreci ile ilgili bilgilendirme yapılır. Tüp bebek tedavisine başlamak için bir gün belirlenir.

Bu süreçte seçilen tedavi yöntemine göre işlemler gerçekleştirilir. Genel hatlarıyla anne adayından alınan kaliteli yumurtalar ile baba adayından alınan spermler laboratuarda suni döllenme ile döllendirildikten sonra ortaya çıkan embriyo anne adayının rahmine enjekte edilir.

Tüm bu süreçler bittiğinde son olarak 12 günlük bir bekleme süresi daha yaşayacaksınız. Sonrasında yapılacak olan kan tahlilinde gebelik sonuçlarınızı almanız mümkündür. Yapılan kan tahlili sonucunun pozitif olması durumunda ultrason görüntüsü için kontroller istenir. Bu süreç genellikle 1 hafta ile 10 gün arası olarak belirlenir. Gebeliğin netleşmesi sonucu rutin kontroller belirli aralıklarla devam eder. Eğer tedavide kullanılan bir ilaç varsa embriyonun tutunması için doktor kontrolünde ilaç takviyelerine devam edilebilir.

Daha Fazla Bilgi İçin Bizimle İleşim Kurunuz.

0533 385 67 73 Tıkla Ara

Tıkla Whatsapp'tan Soru Sor

 

 

Haldızweb Kurumsal Web Tasarım & Digital Reklam Ajansı