Online Randevu Alın
Bakü Kadın Doğum Uzmanı
Bakü Kadın Doğum Uzmanı
21 Nisan 2022
Bakü Kadın Doğum Uzmanı
OKUNMA : 211

Bakü Kadın Doğum Uzmanı

Bakü’de bulunan hastanemizde kadın doğum uzmanı Prof. Dr. Haşmet Mesut Özsoy tarafından kadın hastalıkları teşhis, tedavi ve muayeneleriniz gerçekleştirilmektedir. Hamilelikten doğum takip süreçlerinizde veya tüp bebek tedavinizle ilgili tüm süreçlerinizde kadın doğum uzmanımızdan tıbbi yardım alabilirsiniz.

Kadın doğum uzmanları üreme organıyla ilgili tüm rahatsızlıklarınızda başvurabileceğiniz uzman kişilerdir. Yalnızca doğum sürecinde değil tüm üreme organı rahatsızlıklarınızda kadın doğum uzmanımızdan tıbbi yardım için randevu talep edebilirsiniz. Kadın doğum uzmanlarımızın takibini ve muayenesini yaptığı hastalıklar aşağıdadır.

 • Rahim hastalıkları,
 • Adet döngüsü ile ilgili sorunlar,
 • Yumurtalıklarla ilgili rahatsızlıklar,
 • Vajinal rahatsızlıklar,
 • Vajina çevresinde oluşan çeşitli hastalıklar,
 • Doğumla ilgili süreçlerin takibi.

Yukarıdaki rahatsızlıklardan herhangi birine sahipseniz veya doğal yollardan hamile kalamıyorsanız Bilesuvar kadın doğum uzmanımız Prof. Dr Haşmet Mesut Özsoy için hastanemizden randevu alabilirsiniz.

Kadın Doğum ve Gebelik Serüveni

Anne olmaya karar verdiğinizde kadın doğum uzmanına detaylıca muayene olmanız gerekmektedir. Doktorunuzun gerekli gördüğü kan tahlilleri ve ultrason tetkikleri sonucunda gebeliğe engel bir durumun olmaması ile gebelik serüveninizin başlangıcı için ilk adımı atmış olursunuz.

Doğal yollarla oluşan gebeliklerde, gebeliğinizi anlayabileceğiniz bazı belirtiler oluşmaktadır. Bu belirtiler ise şunlardır;

 • Sabah kalktığınızda ya da gece mide bulanmaları,
 • Adet döngüsü içinde olmamasına rağmen göğüs hassasiyeti,
 • Vajinal akıntının oranında gözle görülür bir artış olması,
 • Sık idrar ihtiyacı hissetme,
 • Aşırı yorgunluk hali,
 • Sürekli uyku hali,
 • Değişken ruh halleri,
 • Karında ya da kasıklarda oluşan kramp şeklindeki ağrılar,
 • Aşırı şişkinlik hissinin olması.

Bu belirtileri fark ettiğinizde kan tahlili ile sonuçları alabilirsiniz. Yaklaşık bir yıl içerisinde doğal yollardan denemenize rağmen gebe kalamıyorsanız kadın doğum uzmanı Prof. Dr. Haşmet Mesut Özsoy için hastanemizden randevu alarak gebeliğinizin önündeki engelleri öğrenebilir ve tedavi sürecine başlayabilirsiniz. Tüp bebek yöntemiyle bebek sahibi olmaya karar veren çiftler için tüp bebek Uzmanı Prof. Dr. Haşmet Mesut Özsoy ile tedavi sürecine başlayabilirsiniz.

Tüp bebek tedavisine başlamadan önce anne adayı ve baba adayından bazı tahliller istenmektedir. Eğer anne adayının yaşı uygun ve yumurtaya sahipse bu anne adayının tedaviye uygun olduğu anlamına gelmektedir. Baba adayının da bu tedavi için sperme sahip olması gerekmektedir. Bu koşulların var olması durumunda tüp bebek tedavisi için uygun aday olduğunuz anlamına gelmektedir.

Adet döngüsünde gecikme ya da olamama gibi problemleriniz varsa kadın doğum uzmanımız tarafından yapılan muayene sonrası döngünüzün düzene girmesi için tedaviye başlanır.

Gebelik serüveniniz için de kadın doğum uzmanımızdan randevu alarak gebelik sürecinizdeki tüm gelişmeleri takip edebilirsiniz. Gebeliğin belirli haftalarında kan akımı ölçümleri, ayrıntılı ultrason grafiği, ekokardiyografi istenmektedir. Ayrıc a 6. Ve 7. ay içerisinde tam kan sayımı, glukoz testi ve tam idrar tahlili istenmektedir. Doktorunuz sizi süreçlerle ilgili bilgilendirecektir.

Tüp Bebek Tedavisi Süreci

Tüp bebek tedavisi için çift olarak uygun aday olduğunuz testler sonucunda belirlendiğinde tedaviye başlanır. Tedavi için hangi yöntemin uygulanacağı da doktorunuz tarafından belirlenecektir. Tüp bebek tedavisinde uygulanabilecek tedavi yöntemleri şunlardır;

 • In Vitro Fertilizasyon yöntemi,
 • Mikroenjeksiyon yöntemi,
 • İntrasitoplazmik sperm enjeksiyonu yöntemi,
 • Frozen embryo transferi yöntemi,
 • Blastokist kültürü ve transferi yöntemi.

In Vitro Fertilizasyon Yöntemi

In vitro fertilizasyon yönteminde anne adayından alınan yumurtalar, baba adayından alınan spermle suni ortamda döllendirilmektedir. Döllenme sonucu oluşan embriyoların anne adayının rahmine enjekte edilmesi işlemine in vitro fertilizasyon yöntemi denmektedir.

Mikroenjeksiyon Yöntemi

Mikroenjeksiyon yönteminde anne adayının yumurtalarının olgunlaşması için ilaç tedavisi uygulanır. İlaç tedavisi sonucunda oluşan kaliteli yumurta hücreleri ile baba adayından alınan spermler laboratuar ortamında döllendirilir. Döllenme sonrası oluşan embriyo anne adayına enjekte edilir.

İntrasitoplazmik Sperm Enjeksiyonu Yöntemi

İnstrasitoplazmik sperm enjeksiyonu yönteminde baba adayından alınan spermlerin doğrudan yumurtaya ya da yumurtalara enjekte işlemi gerçekleştirilir.

Frozen Embryo Transferi Yöntemi

Frozen embryo transferi yönteminde ise anne adayının rahmine enjekte işlemi gerçekleştirilmeden önce rahmi embryo transferi için uygun hale getirilmektedir. Bu işlem sonrasında anne rahmine embriyo transferi gerçekleştirilir.

Blastokist Kültürü ve Transferi Yöntemi

Bu yöntemin uygulanmasında ise anne adayından alınan yumurtaların kaliteli embriyolara dönüşmesi için laboratuar ortamında bekletilmektedir. İşlem sonucunda kaliteli olan embriyolar seçilip anne adayına enjekte işlemi gerçekleştirilir.

Daha Fazla Bilgi İçin Bizimle İleşim Kurunuz.

0533 385 67 73 Tıkla Ara

Tıkla Whatsapp'tan Soru Sor

 

Haldızweb Kurumsal Web Tasarım & Digital Reklam Ajansı